Jaké otázky si položit před instalací tažného zařízení

Chci být samostatný (samostatná) anebo se budu spoléhat na externí služby – každý, kdo si chce pořídit tažné zařízení na Octavii, by měl mít v hlavě jasno, zda se mu opravdu vyplatí, a tedy zda jej bude využívat pro jízdní soupravu přívěsným vozíkem, karavanem nebo nosičem kol. Nemusí to být zrovna každý den, ale jde o to, zda raději dáme přednost vlastní zodpovědnosti, anebo se spolehneme na někoho jiného. Je to docela zásadní otázka, která mnoha lidem dává prostor k vlastní seberealizaci, nezávislosti a svobodě. Je to sice náročnější proces, ale být svým vlastním pánem (nebo paní) za to stojí.

bílá Škoda Octavia

Flexibilita časová i prostorová – že čas a prostor spolu souvisí, nám sdělil např. Albert Einstein v Teorii relativity, a vlastnictví tažného zařízení do tohoto schématu dobře zapadá. Můžete se se svým vozem vydat kdykoli a kamkoli, tedy pokud vám to dovolí situace na silnicích, stačí jen připojit do jízdní soupravy to, co uznáte za vhodné.

přívěs na tažné zařízení

Stěhování, nákupy, vyklízení prostor – na to vám stačí i pronajatý přívěs. Potřebujete koupit chladničku a přivézt si ji sami? Nakupujete sazenice stromků na zahradu, cement, obkladačky nebo sádrokarton? Anebo se stěhujete či vyklízíte byt a nechcete kvůli tomu objednávat stěhovací firmu? Vypůjčený přívěs vám to umožní velmi flexibilně, rychle, bezpečně a spolehlivě.

Dovolená na kolech – nosiče kol na tažná zařízení jsou považovány za nejbezpečnější, těší se nesmírné oblibě, snadno se instalují, na kola je dobře za jízdy vidět a nemohou vám spadnout na střechu auta. Proč si tedy nedopřát dovolenou na kolech někde v České republice, vždyť máme tolik nádherných cyklotras v různých obtížnostech, v horském terénu např. na Šumavě nebo v Jizerských horách, v pahorkatinách, jako je Česká Kanada nebo Česká Sibiř, anebo v nížinách, tedy např. na Třeboňsku.