Category: Ekonomika

Categories : Ekonomika

Lidi si musí každou chvíli něco kupovat, aby mohli žít jako lidi, tedy tak, jak jim to vyhovuje a jak si to svět žádá. A potřeba něco si kupovat samozřejmě naprosto neoddiskutovatelně souvisí i s potřebou mít na to peníze. Které si my lidé vyděláváme, abychom je mohli i utrácet. Ovšem co se může nejednou stát a také se to nejednou stane? Klidně i to, že peníze sice potřebujeme, ale nemáme je. K něčemu takovému by pochopitelně docházet nemělo, protože nám to komplikuje životy, ale někdy se to prostě stává. A nebývá to určitě ojedinělý úkaz. A co děláme, když …Read more »

Categories : Ekonomika

My lidé co chvíli něco potřebujeme. A pokud to potřebujeme, také to obvykle můžeme mít. Stačí jen, když na to máme peníze, za peníze si to můžeme vždy od někoho pořídit. Takže by se mohlo zdát, že je náš svět vlastně dokonalý. Jenže ve skutečnosti by byl tento dokonalý jedině v případě, že bychom měli peněz vždycky dostatek. A to bohužel nemáme. I když peníze chceme mít, prostě jich někdy nezískáme tolik, abychom jimi zvládli financovat všechno, co bychom potřebovali. Smůla. Ovšem dá se vždy smířit s tím, že nám peníze nestačí? Dá se rezignovat, ignorovat finanční tíseň a dál …Read more »

Categories : Ekonomika

Člověk, který se topí v penězích, by se mohl teoreticky obrátit na kdejaký finanční ústav, požádat tam o půjčku a pohodlně uspět. Tomu by tam nedělali žádné drahoty, hravě by shledali, že je bonitní, a peníze by mu poskytli. Ale takový člověk o půjčku zpravidla nežádá, protože mu jí není zapotřebí. Má svých peněz dost, tak proč by si bral ještě další a zbytečně ztrácel čas žádáním a pak ještě platil nějaké ty poplatky a úroky? To by byl přece nerozum. Člověk, který má peněz naopak nedostatek, si pak o půjčku někde zažádat může a nejednou i žádá. Potřebuje ji, …Read more »

Categories : Ekonomika

Lidé se mohou v životě potýkat s celou řadou nejrůznějších těžkostí. Může je trápit kdeco, od naprostých banalit třeba až po skutečně zásadní věci. A někdy malým a někdy i naprosto zásadním problémem může být třeba i nedostatek finančních prostředků, jenž může pochopitelně postihnout alespoň čas od času kohokoliv z nás. Nikdy není vyloučeno, že se prostě nezmůžeme na tolik peněz, kolika by jich bylo záhodno mít, a když už to ovlivňuje náš život zásadnějším způsobem, je třeba se s takovým problémem nějak vypořádat, je třeba zajistit si finance, jež nám scházejí. Což se ovšem daleko snáze řekne, než udělá. …Read more »

Categories : Ekonomika

Víte, kdy a hlavně za jakých podmínek je možné o hypoteční úvěr žádat? Kdy vám banka skutečně poskytne tížený obnos peněz a kdy naopak odejdete z banky s nepořízenou? A jak se vlastně liší podmínky nejrůznějších druhů půjček? Existují jiná pravidla pro zaměstnance, živnostníky a podnikatele? A co nepravidelný příjem, posuzuje banky i tento faktor? Pojďme se společně podívat na několik hlavních aspektů, které jsou pro banku při schvalování hypotečního věru klíčové. Měsíční splátka, která nerozhodí rodinný rozpočet Banky samy od sebe dokáží vypočítat nejvyšší možnou splátku, kterou dokáže žadatel v případě kladného vyřízení úvěru splácet. Hrubý odhad činí něco …Read more »

Categories : Ekonomika

Soukromé podnikán je tu více a tu méně rizikovým počinem. Nejednou stačí klidně i jenom docela málo – jak jsme tomu byli konec konců svědky třeba i v uplynulých měsících – a všechno se může začít bortit jako domeček z karet. I pouhé banální chyby mohou vést v konečném důsledku k tomu, že se podnikání přestane vyplácet, a nakonec může jít i vysloveně ke dnu. A co s tím? Jak zachránit krachující firmu? Nejednou toho lze docílit třeba jedině s využitím investic, na které ale tímto stižený soukromník nemá dostatek vlastních finančních prostředků. Je-li tomu tak, nezbývá nic jiného, než …Read more »

Categories : Ekonomika

Kryptoměny jsou velmi oblíbeným tématem všech. Je to přitom zajímavé, neboť jenom zlomek těchto lidí skutečně rozumí tomu, co to vlastně kryptoměny jsou, k čemu slouží a jakými způsoby je možné do nich investovat. Tvrzení, že investice do kryptoměn je jednoduchá Americká nebankovní hypotéka, je naprosto zcestná. Člověk, který to bude doporučovat každému, je nejenom nečestný, ale také neví, jak špatné věci se dopouští. K vidění bylo již mnoho případů, kdy lidé s touhou zbohatnout, zainvestovali až příliš, což mělo za následek jediné – bankrot dané osoby. Z tohoto důvodu je třeba dělat všechno velmi opatrně, abyste nedošli k tomu, …Read more »

Categories : Ekonomika

Česká národní banka odňala licenci úplně poprvé směnárnám za porušování nových povinností, které jsou stanoveny zákonem o směnárenské činnosti. Jde o společnosti se jménem Pemex change, Exlusive change a Chivas Invest, které poskytovaly výměnu financí v samotném centru Prahy. Bankám byla zároveň udělena pokuta v rozmezí asi dvou až třech miliónů korun. Firmy se zákon porušovaly opavaně podle norem stanovených ČNB. Získané informace o jmenovaných firmách jsou jen v obchodním rejstříku, nemají internetové stránky ani nezveřejňují další kontaktní důležitosti či informace. Novelou zákona bylo od dubna loňského roku zavedena možnost storna nevýhodné směny do tří hodin od jejího provedení nebo zakázala zveřejňovat takzvané …Read more »

Categories : Ekonomika

Je vaším velkým snem samostatné bydlení?Nemůžete si jej z finančního hlediska dovolit?Nedosáhnete ani na hypotéku? V tom případě nezoufejte, i v takové situaci máte stále šanci splnit si svůj velký sen! Ne každá stavba je tak nedostupná jako klasický byt anebo rodinný dům. Bydlet se totiž dá i chytře a za málo peněz. To platí například v situaci, kdy se rozhodnete pro pořízení mobilního domu Praha. Když se řekne mobilní dům… Mnoho lidí neví, co si má vlastně pod takovým označením představit. V případě, že se pro mobilheim rozhodnete, se opravdu nemusíte obávat, že byste žili v jakési maringotce anebo …Read more »

Categories : Ekonomika

Bytové stěny v tradičním stylu mají spoustu předností, díky kterým jim i dnes dává mnoho lidí přednost před různými nízkými skříňkami a policemi. Velké obývací stěny jdou stále více do módy a je pro to mnoho důvodů, především těch praktických. Na těch se nic nemění. Stále potřebujeme úložné potřeby, především v malých panelákových bytech. Velké obývací stěny jsou i nejsou totéž jak je známe ze sedmdesátých let. Vyplňují sice také prostor od podlahy až téměř ke stropu, ale v moderním stylu, jsou o něco méně objemné a vypadají více živě a vzdušně. Vsadit na klasiku tedy nemusí být vůbec špatné. …Read more »