Category: Vzdělání

Categories : Vzdělání

V životě mladého člověka existuje mnoho důležitých milníků. Jedním z nich je i devátá třída základní školy. Právě tehdy si totiž žáci vybírají, kterým směrem se bude nadále ubírat jejich budoucnost. Jednoduše řečeno, volí si střední školu, na kterou nastoupí.   Je pochopitelné, že takto závažné rozhodnutí se nesmí uspěchat. Přesto však ani při důkladném promyšlení není zrovna snadné. Je to především proto, že takto mladí lidé mají jen stěží představu, co by skutečně chtěli v budoucnu vykonávat za povolání a také nedovedou realisticky zhodnotit své schopnosti.     Většinou je tedy na rodičích, aby svému potomkovi určili školu, nebo jej alespoň nějakým …Read more »

Categories : Vzdělání

Lidi se rozdělují podle různých měřítek. Jenom tak namátkou: Někteří jsou velcí a jiní malí. Někteří jsou hubení a jiní tlustí. Někteří jsou z města a další z vesnice. Někteří jsou ženatí a další rozvedení, svobodní nebo vdovy a vdovci. Někteří jsou třeba pilní a jiní líní. Spousta podobných rozdílů se dá najít. A jsou třeba i lidi chytří a hloupí. A jak je od sebe rozeznáme? To vlastně není vůbec snadné. Ani trochu. Když je člověk hloupý, nemá třeba podle ostatních přehled o světě, o politice, kultuře a tak. Jenže otázka je, jestli je někdo takový skutečně hloupý. Může přece pro …Read more »

Categories : Vzdělání

Vysokým školám v České republice se blíží deadline pro podávání přihlášek ke studiu na vysoké škole. Někdo má už přihlášku podanou, jiní tak ještě neučinili, a právě těm zbývá posledních pár dní na to, aby svoji volbu promysleli, zhodnotili a (ne)učinili. Pokud tápete ve výběru, možná právě vám pomůžou tři základní otázky, které je dobré si před finálním odesláním přihlášky položit. Má moje volba oboru pracovní perspektivu? Pokud se chystáte ke studiu na vysoké škole, mělo by to být takové studium a takový obor, který vás bude nejen bavit, ale bude mít po vašem absolvování jistou pracovní perspektivu. Je krásné, pokud …Read more »