Category: Sport

Categories : Sport

Pokud má člověk zahradu, klidně na ní může sportovat. Pokud je navíc taková zahrada dostatečně velká, je možné si zde jistě natáhnout alespoň nějakou síť, přes kterou můžete hrát například volejbal, tenis nebo badminton. Jestliže má člověk zahradu, jistě nebude problém na ní něco takového zrealizovat. Určitě je dobré se alespoň nějakým způsobem hýbat a pokud nejste těmi, kteří se jdou ráno před prací proběhnout a to klidně i několik kilometrů, měli byste zavést alespoň něco takového, protože pohyb je rozhodně dobrý. Nevýhodou je ale u něčeho takového jen to, že člověk může dané sporty realizovat pouze od jara do podzimu, …Read more »

Categories : Sport

Stále nemám jednotné číslo, kolik kroků denně bychom měli ujít, abychom tím dosáhli zdravé míry pohybu. Často se udává ono kouzelné číslo 10 000 kroků, dnes už se odborníci z oblasti sportu přiklání spíše k číslu 8000.  Předně je třeba si uvědomit, že to, kolik kroků denně ujdeme, není jediný faktor, kterým bychom se měli řídit. Nejčastěji nám kroky počítají fitness hodinky, které máme připevněny na zápěstí. Ty však mohou počty kroků dost zkreslovat. Pokud rukou, na které máte hodinky dostatečně nepohybujete, což se může stát, pokud například nesete něco v rukou, či tlačíte kočárek, hodinky vám kroky nebudou započítávat. …Read more »

Categories : Sport

Mít pod sebou několik kilogramů vážící zvíře a starat se o něj vyžaduje zkušenosti. K získání zkušeností pomáhají trenéři v dobře zajištěných stájích. Je třeba mít na paměti, že pod sebou mají jezdci živého tvora, který má své myšlení, nejsou to stroje s tlačítky, kde se stiskne jednička nebo dvojka a kůň se rozejde nebo se rozkluše. Někomu může připadat ježdění na koni jako lehké, jezdec sedí na koni a ovládá jej po drezurním obdélníku, vede jej na překážky, nebo sedí na kozlíku a vede spřežení po dráze.  Ale stačí trocha nepozornosti, sedět na koni špatně a nemít řádné základy, může znamenat pád …Read more »