Co znamená zkratka www? No tyto písmenka v oblasti výpočetní techniky a internetu, znamenají začátek internetové adresy určitého webu. Za ně patří tečka, název webu, opět tečka a dodatek za tečkou, který obvykle oznamuje stát, kde byl web vytvořen. Takto to zní jednoduše, ale základ internetového vyhledávání internetových adres je složitá technologie, které rozumí jen programátoři a jiní zainteresovaní lidé. Ty tři písmenka jsou dobré právě pro internetové vyhledávání webových adres, je to začátek těch dres. A do jaké oblasti lidských činností patří, na to už v podstatě bylo odpovězeno, patří do oblasti IT a výpočetní techniky.
zeměkoule s nápisem www
Webová adresa nám pomáhá najít stránky, které hledáme. Je to jako poštovní adresa. Když chceme navštívit stránky nějaké společnosti, obchodu, nebo třeba stránky novin a časopisů, zadáme tuto zázračnou adresu a počkáme, až počítač připojený k internetu tuto adresu vyhledá. Potom se pomocí odrážek a podobně dostáváme na dané adrese do jednotlivých podstránek, které nás zajímají.
Každý si dnes může založit vlastní internetové stránky, jejichž název začíná www, není na tom nic těžkého, když použijeme šablony, které nám nabízejí některé weby zaměřené na tvoření dalších webových stránek. Ty své stránky potom můžeme mít na adrese, kterou ještě nikdo nepoužívá, avšak pokud v názvu nechceme mít ještě jako dodatek i název webu kde jsme si stránky vytvořily, musíme obvykle zaplatit určitý poplatek, obvykle roční, potom už u svého webu tento dodatek mít nebudeme.
www stránka v laptopu
Www weby a jejich podstrání nám ulehčují život na internetu, ale jako vše, jsou i tyto stránky dvousečnou zbraní, na které si můžeme vytvořit závislost. Jsou jednoduše dobrým sluhou, ale zlým pánem. Ostatně jako skoro vše na tomto světě. Záleží jen na nás a našem rozumu, nepodlehnout té zlé stránce věci, zachovat si nadhled a nenechat se ničím ovládat.

Categories : Www