Soukromé podnikán je tu více a tu méně rizikovým počinem. Nejednou stačí klidně i jenom docela málo – jak jsme tomu byli konec konců svědky třeba i v uplynulých měsících – a všechno se může začít bortit jako domeček z karet. I pouhé banální chyby mohou vést v konečném důsledku k tomu, že se podnikání přestane vyplácet, a nakonec může jít i vysloveně ke dnu.
A co s tím? Jak zachránit krachující firmu?
Nejednou toho lze docílit třeba jedině s využitím investic, na které ale tímto stižený soukromník nemá dostatek vlastních finančních prostředků.
Je-li tomu tak, nezbývá nic jiného, než se pokusit někde získat nějakou tu podnikatelskou půjčku. Což je ale právě v případě majitelů krachujících podniků pomalu nadlidský úkol, něco, co zdánlivě nelze zvládnout. Protože kdo by někomu takovému půjčil, že?
Získat půjčku v bance je v podobné situaci něco prakticky nemožného. Protože takové finanční instituce striktně dodržují přísná pravidla, jimiž se u půjček řídí, a těm jen tak někdo nevyhoví.
A proto jsou tu i nebankovní společnosti, které se právě na podobné žadatele specializují. Které půjčí klidně i tomu, kdo nemá skvěle vypadající daňové přiznání, čisté registry dlužníků a jiná pozitiva.
Například taková nebankovní hypotéka bez registru je tu pro každého, kdo se za ni je schopen zaručit zástavou nějaké odpovídající nemovitosti, kdo je schopen splácet aspoň ty nejnižší možné splátky a v registrech má nanejvýš tak nějaký málo závažný záznam. Dokonce ani další půjčky či exekuce nezbaví takového žadatele naděje.
Stačí dát do zástavy nemovitost a po rychlém a jednoduchém vyřizování náležitostí si tu žadatel přijde třeba až na sedmdesát procent odhadní ceny zastavené nemovitosti s klidně až třicetiletou lhůtou splatnosti.
A tak je právě nebankovní hypotéka sázkou na jistotu. Právě ta může zachránit kdejakou firmu či podnikatele v nesnázích.