Peníze je třeba mít

My lidé co chvíli něco potřebujeme. A pokud to potřebujeme, také to obvykle můžeme mít. Stačí jen, když na to máme peníze, za peníze si to můžeme vždy od někoho pořídit. Takže by se mohlo zdát, že je náš svět vlastně dokonalý. Jenže ve skutečnosti by byl tento dokonalý jedině v případě, že bychom měli peněz vždycky dostatek. A to bohužel nemáme. I když peníze chceme mít, prostě jich někdy nezískáme tolik, abychom jimi zvládli financovat všechno, co bychom potřebovali. Smůla.

Ovšem dá se vždy smířit s tím, že nám peníze nestačí? Dá se rezignovat, ignorovat finanční tíseň a dál normálně žít? Bohužel ne. Když nejsou peníze, musí se začít šetřit, musí se omezovat výdaje, a to určitě není nic příjemného. Protože nemít to, co potřebujeme, je zkrátka něco, co se těžko snáší.

prasátko a mince

Jenže máme my lidé ve finanční tísni vůbec na výběr? Můžeme v případě, že se nám peněz nedostává, žít bez omezování se v nezbytných výdajích?

Vlastně ano. Můžeme. Ale jedině tehdy, když si vezmeme půjčku.

Když totiž tuto získáme, máme rázem zase na utrácení. A i když nám takové peníze nepatří a jednoho dne je budeme muset vrátit, může nám i taková půjčka prospět. Zejména když ji získáme výhodně.

britské libry

A takovou vždy dostupnou a současně i výhodnou půjčkou může být třeba nebankovní hypotéka. Tu může dostat prakticky kdokoliv z nás, kdo má z čeho splácet a kdo může poskytnout záruku řádného splácení v podobě zástavy nemovitosti. Díky takové zástavě se totiž tolik nehledí ani na výši žadatelových příjmů, ani na jeho záznamy v registrech dlužníků, a to se hodí mnoha lidem, kteří se dostali do finančních problémů. Protože ti by možná ani jinde neuspěli. Kdežto tady se jim daří uspět. A když dostanou finančně zajímavou nebankovní hypotéku, mohou se bez problémů vyrovnat s dočasnými problémy, jež by jim jinak zkomplikovaly život.