Nikdy není pozdě se něco naučit.

Víte, s čím můžete začít kdykoliv a na věku, fyzické kondici ani vzhledu nezáleží? S učením se hry na jakýkoliv hudební nástroj. Pravda, něco potřebovat budete, nadšení, chuť a trochu volné času. A trošku hudebního sluchu se taky hodí. Jako první přichází na řadu výběr hudebního nástroje, kterým míníte později oslňovat posluchače. Pokud umíte i zpívat, je výbornou volbou kytara. Ale samozřejmě i bez zpěvu je kytara ideální pro seznamování se s hudebním světem.

kytara

Máte kytaru, možná jste si k ní přikoupili i vytištěnou knihu na téma, jak se naučit hrát na kytaru, ale povězme si na rovinu, učitel je učitel. Je totiž důležité, abyste si hned od začátku nezafixovali nějaký zlozvyk, kterého byste se v pozdějším čase museli složitě odnaučovat. Základy hry na kytaru je potřeba jako základy při stavbě domu položit správně a pevně. Kytara je ideální nástroj, abyste se naučili pár písniček a oslňovali svým výkonem na jakékoliv párty nebo u táboráku. Ale zahrát si samozřejmě můžete je tak sami pro sebe, pro zlepšení nálady. Odhodíte-li stud a zazpíváte-li si u toho z plných plic, sami uznáte, že ze sebe dostanete nahromaděné napětí náročného pracovního dne a dostaví se úleva. Nejste typ, co chodí po horách, nebaví vás sport, ale hledáte nějaké smysluplné využití volného času? Naučit se hrát na hudební nástroj je opravdu ducha povznášející aktivita. Nemusíte znát noty a hudební nauku, ale naučit se pár akordů zvládne každý. A určitě najdete písničku o pár akordech čili vám nic nebrání hrát na plné pecky a k tomu halekat, až se budou stromy zelenat.

zpěvačka s kytarou

Že jste nikdy nedrželi kytaru v ruce a nemáte hudební sluch? Nehledejte stálé výmluvy a pusťte se s chutí do základů hry na kytaru. Pod dozorem lektora získáte správné základy a návyky a po pár lekcích zvládnete tu nejznámější: „U stánků …“ a budete hvězdou u každého táborového ohně.