Samostatné bydlení už není nedostupné

Je vaším velkým snem samostatné bydlení?
Nemůžete si jej z finančního hlediska dovolit?
Nedosáhnete ani na hypotéku?
V tom případě nezoufejte, i v takové situaci máte stále šanci splnit si svůj velký sen! Ne každá stavba je tak nedostupná jako klasický byt anebo rodinný dům. Bydlet se totiž dá i chytře a za málo peněz. To platí například v situaci, kdy se rozhodnete pro pořízení mobilního domu Praha.
svazek klíčů

Když se řekne mobilní dům…

Mnoho lidí neví, co si má vlastně pod takovým označením představit. V případě, že se pro mobilheim rozhodnete, se opravdu nemusíte obávat, že byste žili v jakési maringotce anebo příliš alternativně.
Mobilní domy získaly své pojmenování na základě pohybu, kterého jsou schopny. Nejedná se o stavbu s pevnými základy spojenými se zemí, tato stavba dokonce ani nevyroste na místě, kde bude následně usazena. Vzniká v areálu výrobce, který ji zhotoví přesně podle vašich představ a následně ji na místo dopraví a usadí speciální vozidlo.
Díky absenci pevných základů tak své bydlení můžete vzít kdykoli kamkoli s sebou – stačí, že se rozhodnete, že se budete stěhovat. Jakmile najdete vhodné místo o rozloze alespoň několika metrů čtverečních, kam se stavba vejde, máte vyhráno. Díky tomu, že pro její umístění nepotřebujete stavební povolení a pozemek dokonce ani nemusí být váš, jsou podmínky pro usazení takového bydlení vskutku jednoduché.
svazek stříbrných klíčů

Je to jako byt bez pevných základů

Pokud takový typ stavby něco připomíná, pak ponejvíce byt bez pevných základů. Vevnitř vlastně ani nepoznáte, že se nacházíte někde jinde, jelikož jak velikost obytného prostoru, tak samotné dispozice jsou totožné s běžnými menšími městskými byty.
Ovšem v tomto případě můžete mít okolo stavby vlastní zázemí, obejdete se bez sousedů a můžete si pořídit třeba zahrádku.
Tyto objekty jsou navíc skvělou volbou i v případě, kdy toužíte po rekreační chatě.