Dům bez zahrady? Ne, děkuji

·         Proč si mnoho lidí dnes nedokáže představit bydlet v domě, který nemá zahradu? Možná v dětství vyrůstali v bytě a ta absence místa, kde se mohou vydovádět nebo naopak uklidnit, je deprimovala natolik, že si v dospělosti pořídili již zmiňovaný dům se zahradou. Nebo naopak chtěli zkusit něco jiného, než v čem žili do té doby. Kdo ví. Problémem je, že málokdo, kdo by si přál mít u domu zahradu, si to může finančně dovolit. Mnoho pozemků je čím dál tím dražších a o samotných budovách ani nemluvě.
květiny v kuchyni
·         Naštěstí existují alternativy, které se dají využít pro osoby, které se zahradu nemohou dovolit, ale moc touží aspoň po kousku přírody ve svém příbytku. Jedna z těchto alternativ je například zahrádka na ploché střeše. Toto řešení má také více možností a provedení. Pokud by se mělo jednat pouze o květináče rostlin umístěné na střešní rovině, tak to není až tak velký problém. Náročnější je, pokud bychom si přáli mít na střeše zahradu se vším všudy, tedy travní porost, cestičky, popřípadě záhonky a různě květiny. Pro tuto možnost musí být střešní rovina speciálně upravena. Nejlepší je, když se s touto úpravou počítá již v projektu samotné například bytové budovy. Dodatečné zřizování je náročnější, ale dnešní technika je velmi rozvinutá, a tak je vždy možnost, jak to udělat. Bohužel zmíněné dodatečné zřízení je poněkud nákladnější a je pro něj určitě nutný souhlas majitele budovy.
zimní zahrada skleněná
·         Nejjednodušší, ale také nejméně efektivní je řešení zahrnující pouze kytky v květináčích přímo v bytě. Nenahrazuje to úplně přesně pocit, který získáváme na zahradních posezeních, ale dává nám to do bytu aspoň lépe dýchatelnější vzduch. Pokud se u vás v bytě nachází ne plně využívaná místnost nebo volný koutek, který je možnost zaplnit, tak je skvělé řešení tento prostor zaplnit květinami postavenými na stojanech různé výšky, které nám díky tomu vytvoří iluzi tzv. květinové stěny, popřípadě zimní zahrady.
·         Možností, jak si přivést přírodu domů je více a zaleží pouze na vás, která z nich vám bude nejlépe vyhovovat s ohledem na vaše možnosti.