Ložnice, kterou si zamilujete

Věděli jste, že spánkem strávíme přibližně jednu třetinu našeho života? A většinou je to právě ložnice, kde se oddáváme spánku, abychom druhý den mohli zvládnout vše, co se od nás očekává. Na kvalitu spánku má vliv celá řada faktorů, mimo jiné i prostředí, ve kterém usínáme. I z tohoto důvodu bychom měli výběru vybavení ložnice věnovat patřičnou pozornost.

Bílý nábytek

Kvalitní matrace pro zdravý spánek
Postel představuje asi nejzásadnější kus nábytku v ložnici. Společně s matrací pak může mít zásadní vliv na kvalitu spánku jako takovou. Pokud máte na zařizování ložnice jen omezené prostředky, právě na matraci se snažte nešetřit. Přeci jenom její kvalita ovlivní pozitivně či negativně kvalitu samotného spánku. V případě, že se ráno budete probouzet bez energie, je s matrací něco špatně. Samotný výběr není zase až tak jednoduchý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Zásadní je výška, váha či osobní preference, na základně kterých by vám měl být schopen odborný personál vybrat matraci na míru.

Podobně je tomu i s postelí. Dnes by se dalo říci, že se jedná spíše o spotřební materiál, který řada lidí mění po pár letech užívání. Pokud ale chcete zainvestovat do kvalitního kousku, který vám vydrží roky, zvolte masiv. Za kvalitu ovšem bude zapotřebí si připlatit.

Kvalitní spánek

Odstranění rušivých elementů
Světlé neutrální barvy, minimum dekorací a rušivých elementů, které by mohly zbytečně upoutávat vaší mysl, díky čemu by se vám později hůře usínalo. Rozhodně ale nešlápnete vedle, pokud na noční stolek umístíte dekorativní lampu. Uklidňujícím dojmem mohou působit i aromalampy, svíčky či menší lucerny. Co třeba vyzkoušet fialovou svíčku s uklidňující a podmanivou vůní levandule a máty? Právě levandule má příznivý vliv na kvalitu našeho spánku. Stačí pár kapek vonného oleje na polštář nebo na chvíli zapálit vonnou esenci a spánek na sebe nenechá dlouho čekat.