Ořechy jako všelék

Oříšky můžete koupit přírodní, loupaná, i neloupané, pražené a solené, nebo třeba v chutných polevách, jako jsou karamel, jogurt, čokoláda, nebo karob. Jak jsou ale oříšky Vesela-veverka.cz prospěšné vašemu zdraví?

Pomocník při hubnutí

Jako výborný pomocník při hubnutí jsou mandle. Obsahují totiž spoustu vlákniny a bílkovin, které vám navodí pocit sytosti, a vy už nebudete mít potřebu se cpát něčím dalším. Především však neobsahují žádné cukry, a jsou skvělým antioxidantem. Hrst mandlí jako svačina, vám každý den pomůže bojovat s pocity hladu, a získat svoji vysněnou postavu. Ideální je jíst je i se slupkou.

mandle v misce

Lepší paměť a soustředění

Co se paměti a soustředění týče, na to jsou nejlepší lískové oříšky, které obsahují spoustu vitamínu B i E. Mimo to však pomáhají odbourávat cholesterol, obsahují spoustu omega 3 mastných kyselin, tudíž jsou dobré pro vaše vlasy a nehty, a díky vysokému obsahu hořčíku jsou dobré i pro regeneraci svalové hmoty.

Pro krásnou pokožku

Pro krásnou pokožku jsou nejvhodnější kešu oříšky, které obsahují spoustu zinku, fosforu, a selenu, které udržují vaši pokožku mladistvou a pružnou. Díky vysokému podílu vápníku a hořčíku jsou však dobré i pro zdraví vašich kostí. A nakonec díky velkému podílu minerálů krásně vyživují vaše vlasy.

Dále jsou na pleť výborné i makadamiové oříšky, které se však používají především na výrobu kosmetiky.

různé ořechy

Výborná imunita

Chcete si vybudovat silnou imunitu, a zabránit tak nemocem, aby se zmocnily vašeho zdraví? Pak jezte pravidelně para ořechy. Obsahují totiž obrovské množství selenu, který je nezbytný pro správnou funkci štítné žlázy, pomáhá budovat silnou imunitu, a je prospěšný i při tvorbě nových buněk.

Všechny ořechy jsou něčím výjimečné, zdravé, a pomáhají vašemu tělu fungovat tak, jak má. Jsou i výbornou volbou pro vegetariány, protože dokáží nahradit spoustu živin, které se nacházejí v mase, a dodat tak tělu všechny potřebné živiny, vitamíny a minerály. Pro optimální fungování celého těla je nejlepší kupovat rovnou směsi ořechů. Ty nejlepší ořechy nakoupíte pohodlně přes internet, v obchodě Veselá veverka.