Proč bychom měli zjišťovat BMI

Nastartovat keto dietu trvá nějaký čas a když se spalování tuků rozeběhne, není třeba ho brzdit, ale šlápnout na plyn a dodržovat rychlost dle předpisů! Jestliže se rozhodnete hubnout, pak v první řadě vám radíme – zjistěte si váš b o d y m a s s i n d e x, abyste věděli, jak si na tom vlastně stojíte …

centimetr štíhlá

Body mass index, zkráceně B M I je jakýsi u k a z a t e l poměru váhy a výšky na druhou. Neobávejte se toho, že se musíte vracet do školních let, abyste se znovu naučili mocniny a odmocniny, to po vás skutečně nikdo nechce. V dnešní době plné moderních vymožeností postačuje zavítat na bmi výpočet Bmikalkulacka.cz webový portál, kde do příslušných kolonek doplníte vaši výšku v centimetrech a váhu v kilogramech a jediným kliknutím se doberete k vašemu kýženému BMI. Ale – skutečně si neubírejte ani deko, jinak by zjišťování indexu nemělo žádný smysl a význam. Podívejte se pravdě do očí, ať je jakákoliv.

Pro zjišťování této veličiny slouží čtyři hranice, a to:

  • Pod osmnáct a půl se už jedná o podvýživu, kdy hrozí nebezpečí pro danou osobu. Zde se pohybují anorektičky anebo osoby, které mají jiný závažný zdravotní problém.
  • Od osmnácti a půl až do krajní meze dvacet pět se jedná o normální váhu.
  • Od dvaceti pěti až do hranice k třiceti se už jedná o nadváhu.
  • A konečně přes třicet je poslední hranice, protože pokud se dostanete až k ní, pak vězte, že vás čekají vážně zdravotní problémy, jelikož se pohybujete už v těžké obezitě a váš organismus je každodenně neúměrně zatěžovaný – srdce, plíce, klouby, vysoký tlak, cukrovka – a tak bychom mohli pokračovat.

obezita váha

Máte zjištěno, v jaké hranici se pohybujete? Pak seberte odvahu a vyrazte následně za odborníkem na výživu anebo dietním poradcem s otázkou – jak dál v nastolení denního režimu, tak, abyste nejen začali hubnout …, ale následně si vaši váhu udrželi. A zabránili tak nepříjemnému jo – jo efektu!