Smoothie maker – v létě naprosto nepostradatelný

Tak jedinečný přístroj, jakým je smoothie maker váš letní prožitek z toho, co v tomto období rádi konzumujete ještě znásobí. Díky výrobě sladkých a slaných nápojů si můžete totiž letní období vylepšit tak, abyste si vše, co plody získané v létě nabízí uměli naplno vychutnat.
ovocné nápoje s brčky.jpg

Koktejly z ovoce jsou pro léto typické

Kdo by neměl rád chuť čerstvého ovoce, pokud je podávané ve formě nápoje, jakým je ovocný koktejl? A ještě k tomu chladivý a osvěžující. Smoothie maker má jednu vynikající schopnost, kterou vám žádný jiný mixér nezaručí – rozmělní totiž všechny semínka a pecky (i ty nepatrné) na hladký nápoj, který bez problému vypijete. Dokonce i ti, kteří ovoce příliš nemusí (třeba díky jeho konzistenci), nepohrdnou ovocným koktejlem připraveným právě takhle.
1.     Ovoce čistě rozmixované– jestli chcete použít jen ovoce, můžete si vybrat jen jeden druh nebo i více najednou. Chuť ovoce zvýrazní třeba bylinky, jakými jsou máta a meduňka, které můžete také přidat do nápoje.
2.   S tvarohem, smetanou nebo kefírem– mléčný typ ovocných koktejlů je skvělý v tom, že vás i patřičně zasytí a zjemní chuť některých trpkých druhů ovoce. Přidat si do takového koktejlu můžete jakýkoliv mléčný výrobek včetně jogurtu.
zelená šťáva ze zeleniny.jpg

Zelenina ve formě osvěžení

Je bezesporu nad slunce jasnější, že do těla v průběhu dne nedostanete tolik druhů zeleniny, kolik si jich můžete připravit ve formě tekutiny v této podobě.
1.     Zelená zelenina se skvěle hodí s citrusy– hrášek, špenát, brokolice, kapusta nebo řapíkatý celer se báječně kombinují s citrónem, červeným pomerančem, grapefruitem nebolimetkou. Nápoj vás posílí a osvěží.
2.   Méně chutné druhy zeleniny doplňte medem– i zeleninové smoothie připravené z petržele, květáku, kedlubny, lilku nebo ředkviček dokonale vylepší chuť medu, který z něho udělá maximální pochoutku.

Studené polévky na vrcholu

Pomocí tohoto přístroje si můžete doma vyrobit i vynikající studenou polévku, které v létě nejenže neodoláte, ale budete ji i vyhledávat. Studené polévky organizmus v průběhu letních dnů nijak nepřehřívají, díky čerstvosti si zachovávají množství živin a vaše tělo nabijí dostatkem energie potřebné k tomu, abyste den bez potíží zvládli levou zadní.
Polévku si můžete vyrobit třeba:
–       mrkvovou
–       řepovou
–       špenátovou
–       rajčatovou

Nezařazené