Tester pH aneb nepostradatelný pomocník

Bazénové testery jsou velice důležité pro možnost kontroly a ověření adekvátního fungování procesů, které probíhají v bazénové vodě na počátku i během koupací sezóny.

koupání

Začali jste se koupat, plavat v bazénu a po pár dnech voda začala nelibě zapáchat, zelenat, objevily se řasy? Hlavní příčinou je nevyhovující hodnota vody, která určuje, zda je voda kyselá či zásaditá. Pro užití si zdravého koupání je zapotřebí, aby bazénová voda nebyla kyselá ani zásaditá. Zkrátka tak akorát neboli zlatý střed. V tomto směru zaručeně pomůže tester pH.

Jaká hodnota je správná?

Pro užití si pobytu v bazénu je zapotřebí, aby hodnota vody byla striktně v rozmezí od 6,8 do 7,4. Jakmile hodnota splňuje tento zásadní parametr, můžete se v klidu koupat a vychutnat si vodní radovánky.

Když je hodnota pH nízká

Pokud je hodnota pod mírou 6,8, hovoří se o vodě kyselé. V tomto případě začíná docházet ke ztrátě plastových materiálů a postupné blednutí barev. Pokud hladina klesne pod 6,5, což je výsledkem, že je ve vodě vázaný chlor. Ten vzniká v bazénové vodě v důsledku kontaktu chloru s lidským potem, kosmetickými a opalovacími přípravky, ale také i močí. Vázaný chlor je příčinou zápachu vody a negativního účinku na oční sliznici. Navíc v tomto prostředí se daří řasám a jiným bakteriím, což může způsobit alergické reakce.

Pokud hodnota klesne pod 6,0, začíná již docházet ke korozi kovových částí zahradního bazénu. Pokud se situace nezačne okamžitě řešit, může dojít ke značným škodám, které později již nepůjde napravit.

ph

Vysoká hodnota pH a její negativní účinky

Při hodnotě vody nad úrovní 7,5 se jedná o vodu zásaditou. Taková voda ztrácí dezinfekční efekt a dochází k negativnímu účinku, tj. dráždí pokožku a oči. Hodnota nad 8 má vliv na vylučování vápníku i soli a voda se značně zakaluje.

V nabídce si vyberte tester pH pro pravidelnou kontrolu stavu bazénové vody.