Kamenný koberec na terasu

Dostavujete svůj vysněný dům nebo rekonstruujete? Váháte nad povrchem terasy? Kamenný koberec by mohl být tou správnou volbou. Vypadá nejen dobře, ale má spousty výhod, které se Vám budou jistě líbit. V současné době se vytvořením kamenného koberce zabývá několik firem. Kamenný koberec si však můžete udělat i sami. Vytvořit kvalitní kamenný koberec by měl zvládnout šikovnější muž.
druhy kamenů

Výhody kamenného koberce

Kamenný koberec je využíván nejen v exteriéru, ale také v interiéru. Má několik výhod, kvůli nímž se stává stále oblíbenějším.
–          Snadná údržba
–          Jednoduchá pokládka
–          Dobrá přilnavost
–          Odolnost vůči mrazu a povětrnostním podmínkám
–          Odolnost vůči vysokým teplotám
–          Kamenný koberec je nosný
–          Vhodný jako pokládka bazénu
–          Vysoká životnost
–          Protiskluzový povrch

Skvělé vlastnosti kamenného koberce

Montáž kamenného koberce je rychlá a prakticky velmi jednoduchá. Zvládne ji i zručnější člověk. Ovšem tak jako u každé věci je nutné vědět několik věcí. A to hlavně jaká je kvalita kameniva, kvalita pojiva a poměr kameniva a pojiva.
kamenná podlaha
Kamínky by měly být co nejmenší. Větší kamínky se pro kamenný koberec již nehodí. Dále je nutné, aby byly kamínky čisté, prané a také extra sušené. Je také rozdíl v kamínkách, pokud chcete kamenný koberec dát do interiéru nebo exteriéru. Je opravdu nutné použít pojivo přímo na kamenný koberec.
Ve venkovních prostorách se pokládá kamenný koberec nejčastěji na beton nebo dlažbu. Ve vnitřních prostorách je pak vhodné dát koberec například na staré parkety. Výhodou pokládky kamenného koberce je především fakt, že i při menší nerovnosti podkladu, se kamínky sami srovnají. Tloušťka kamenného koberce by měla být v interiéru 6 mm. V exteriéru je to nejméně 1 cm.

Kam použít kamenný koberec

Koberec vyniká nejen na terase. Je možné ho využít na balkón, schody příjezdové cesty nebo chodníky. Koberec lze využít i s podlahovým topením. Taktéž lze využít i na obklady. Také tlumí zvuky, takže využití v patře je ideální.
V každém případě je možné si vybrat ze široké škály barev. Vzorů je také dost. Vytvořte si funkční a elegantní podlahu, po které rádi budete chodit.