Vodní radovánky bez starostí

Jakmile nastanou letní vedra, člověk nemyslí na nic jiného než jak se schladit. A jak se schladit lépe než v bazénu. Nejen proto si v dnešní době velká spousta lidí pořizuje na zahradu své vlastní soukromé koupání, do kterého si můžete skočit kdykoliv Vás jen napadne a schladit a užívat si vodních radovánek. Jenže dobře víte, že to není jen o zábavě. O celé koupací zařízení a hlavně o vodu v něm obsaženou je nutné se opravdu dobře starat, aby Vám sloužilo po dlouhá léta, a aby voda v něm byla vhodná ke koupání. Základem čisté vody je dostatečná chlorace a udržování PH vody ve správné výšce, ale co mechanické nečistoty, jako je napadané listí ze stromů, utopené mušky, broučci či kousky trávy a hlíny přinesené do vody na nohách plavců? K odstranění těchto a dalších nečistot je přece filtrace a ta se neobejde bez náplně, díky které se tyto nečistoty už nevrátí do vody a tou je filtrační písek https://www.chlorito.cz/pisek-do-piskovych-filtru.

bazén

Díky zrnkům filtračního písku zůstávají nečistoty uvězněné ve filtraci a už se nedostanou zpátky do bazénu a voda tak zůstává čistá. Tento materiál lze pořídit v několika různých zrnitostech, ano různé model si vyžadují různou velikost zrnek, proto se řiďte podle požadavků výrobce Vašeho zařízení. Každopádně filtrace nepomáhá pouze při odstraňování plovoucích nečistot, ale také při ošetřování bazénu přípravky. Všechny přípravky bazénové chemie je dobré dodávat do vody při spuštěné filtraci, aby se účinné látky rozšířili do celého obsahu bazénu.

koupání

Jak tedy vidíte, pořídit si na zahradu bazén není jen zábavou, ale také tak trochu starostí, ovšem pokud využíváte pomocníky z řad kvalitní a spolehlivé bazénové chemie a správného příslušenství, tak je to starost opravdu minimální. Stačí si jen vybrat všechno potřebné k udržení kvality vody po celou koupací sezónu a můžete se v klidu a v pohodě užívat vodních radovánek se svou rodinou.